Informacje dla osób niepełnosprawnych

Wejście do Centrum przez budynek D Urzędu Miasta Białogard:


W przypadku gdy Klient niepełnosprawny korzysta z wejścia do Centrum przez budynek D Urzędu Miasta Białogard, powinien zadzwonić do Koordynatora ds. dostępności w Centrum Usług Wspólnych w Białogardzie (tel.: 94 35 79 352) i powiadomić o swoim przybyciu.

Koordynator przychodzi do Klienta niepełnosprawnego i służy pomocą w skorzystaniu z platformy osobowej dla osób niepełnosprawnych i razem udają się do księgowości – wejście B parter budynku Urzędu Miasta Białogard - pokój nr 152.

Koordynator, po zdefiniowaniu potrzeby Klienta, realizuje ją, bądź zawiadamia odpowiednią merytorycznie komórkę organizacyjną Centrum.

Merytorycznie właściwą obsługę Klienta w w/w punkcie prowadzi pracownik powiadomionej komórki organizacyjnej Centrum.

Po zakończeniu obsługi Klienta pracownik Centrum powiadamia Koordynatora.

Koordynator odprowadza do budynku D Urzędu Miasta Białogard i służy pomocą osobie niepełnosprawnej w skorzystaniu z platformy osobowej dla osób niepełnosprawnych i opuszczeniu Urzędu.

W pokoju nr 152 znajduje się lupa, która ma:
  • podwójny obiektyw (kryształowa soczewka o wysokiej rozdzielczości ma 3-krotne i 45-krotne powiększenie), idealny do badania bardzo małych tekstów, obrazów i obiektów.
  • 3 bardzo jasne diody LED, które znacznie poprawiają jakość obrazu, nawet w słabym oświetleniu.
  • łatwy w użyciu: antypoślizgowy uchwyt wykonany jest z przyjaznego dla środowiska tworzywa sztucznego ABS i zapewnia dobry chwyt, przełącznik znajduje się dokładnie tam, gdzie znajduje się kciuk i umożliwia łatwe włączanie i wyłączanie diod LED


Powyższe zasady mają zastosowanie do obsługi Klientów niepełnosprawnych, Klientów z ograniczeniem zdolności ruchowej, a w uzasadnionych przypadkach również innych Klientów, którzy zgłaszają potrzebę w zakresie korzystania z platformy osobowej.